Önceki Menüye Git

YAYINCI İLE SÖZLEŞME

1. İşlem Tarihi : 6/6/2020
Kayıt No : 0
2. Yazar(Satıcı) Bilgileri
Adı Soyadı :
Adresi :
İlçe/İl : /
Telefon : /
Kurumu :
Vd./Nv : /
3. RESMİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
ARACI ve (Yazar)YAYINCI, bu sitedeki iletişim bilgilerinin tebliğ, bildiri, duyuru ve diğer ulaşım ve iletişim kanalı olduğunu, buradan yapılan bildirimleri resmi baz aldığını peşinen kabul eder..
3.1. Madde : TARAFLAR
İşbu sözleşme bir tarafta Tomurcuk sok. İzmen Sitesi A2 Blk. Kat:5, D:24 Kuştepe / Şişli 7 İSTANBUL / Türkiye adresinde ikamet eden Altun İletişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti, (birkitapal.com) (Bundan böyle ARACI(SATIŞA ARACILIK EDEN) olarak anılacaktır) ile diğer tarafta / / adresinde ikamet eden (bundan böyle YAYINCI olarak anılacaktır ) arasında akdedilmiştir. İşbu sözleşmede belirtilen adresler, tarafların yasal tebligat adresleri olup, yazılı olarak bildirilmedikçe işbu adreslere yapılan tebligatlar geçerli olur.
3.2. Madde : SÖZLEŞMENİN KONUSU
İşbu sözleşmenin konusunu, ARACI''nın kurmuş olduğu satış sitesinde YAYINCI'ye ait ürünlerin satışı ve taahhüdüdür.YAYINCI'nın yapmış olduğu ürün satımına ilişkin sözkonusu ürünün satışı ve teslimine dair 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi ve hüküm altına alınması oluşturmaktadır.Tüketici ile satıcı ve racının hak ve yükümlülükleri, cayma hakkı, bilgilendirme yükümlülüğü, teslimat ile diğer uygulama usul ve esasları, işbu konuda yürürlüğe girecek yönetmelikle belirlenmektedir.
3.3. Madde : GENEL HÜKÜMLER
3.3.1- YAYINCI, ARACINI'nın internet sitesinde işbu sözleşme konusunu oluşturan ürünün / ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimatına ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürün / ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda atılmaya ve satınalmaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder.
3.3.2- Sözleşme konusu ürün / ürünler, YAYINCI'nın belirlediği fiyattan ve şartlardan satılır
3.3.3- Satılan ürünün parası banka hesabından YAYINCI'nın İBAN hesabına 60.ıncı günde ödenir. Fakat, bu ödeme günü özel, bayram veya resmi tatil gününe denk gelmesi durumunda, tatilin bitimindeki ilk iş gününde ödenir..
3.3.4- YAYINCI, ürününü ARACI üzerinden de satabilir. Bu durumda da en az bir adet, en fazla 5 adet ürünü ARACI'ya göndermesi gerekmektedir. ARACI, satılan her ürün için YAYINCI'ya haber verir.
3.3.5- ARACI, çok istisna durumda gününden önce YAYINCI'ya erken ödemede bulunabilir. Fakat bu durum istisna olarak değerlendirilmelidir.
3.3.6- ARACI, hiçbir üyenin Kredi Kartı bilgilerini sistemde saklamamaktadır. YAYINCI da bu durumu bildiğini kabul eder.
3.3.7- YAYINCI, sipariş edilen kitabı en geç 10 gün içinde alıcıya teslim etmek zorundadır. Aksi taktirde bu durum en fazla üç defa tekrar edilirse, o kitap; dafa fazla tekrar edilirse de, YAYINCI'nın üyeliği askıya alınır. YAYINCI bu durumu peşinen kabul eder.
3.4. Madde : ÜYELİK İPTALİ
YAYINCI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin dilediği zaman üyeliğini askıya alabilir veya tamamen sistemden silinmesini isteyebilir. Bu konuda herhangi bir hukuki yaptırım uygulanmaz. Üyelik iptali durumunda aracı , yayıncının hiç satılmamış kitaplarının ücretini ya öder ya da iadesini yapar
3.5. Madde KARŞILIKLI SORUMLULUK ARACI, YAYINCI'ya haber vermeden veya eposta veya diğer mesaj seçenekleriyle onay almadan, YAYINCI'nın ürünlerine yönelik özel kampanya, tanıtım, reklam veya indirim uygulamaz.
3.6. Madde : YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, ARACI'nın yerleşim yerindeki Mahkemeler yetkilidir.
3.7. Madde : ONAY
İşbu sözleşme elektronik ortamda taraflarca okunup, kabul edilip, teyit edilmiştir. İşbu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.
 
SATICI
Altun İletişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti
Tomurcuk sok. İzmen Sitesi A2 Blk. Kat:5, D:24
Kuştepe / Şişli / İSTANBUL / Türkiye
Tel: 0212 266 60 18
Faks: 0212 266 60 19
E-Posta: bilgi@kitapdagit.com

İmza Sirküleri mevcut
 
YAYINCI
Adı Soyadı :
Adresi :
İlçe/İl : /
Telefon : /
Kurumu :
Vd./Nv : /
Tarih :6/6/2020
İmza Kaşe :